[custombreadcrumb]
Loading...

Lingot Martin Chardonnay

 12.95

Deze mousserende witte wijn, die zijn tweede vergisting vervolgt op fles, is zeer fruitig van smaak, met hinten van perzik.

Art.nr. 9958
Wijnsoort Wit, Mousserend
Producent Lingot Martin
Land Frankrijk
Wijnregio Savoie
Druivensoorten Chardonnay
Inhoud 0,75 L

Beschrijving

Wijnhuis Deze licht mousserende wijn komt van de Chardonnay-druif, die ook de stamvader van de witte Bourgogne-wijnen is. Omdat de wijngaarden vrij hoog liggen, variërend van 300 tot 1.000 meter, valt de winter erg vroeg in. De vroege koude beïnvloedt het verloop van de gisting. Toen men vroeger nog geen raad wist via verwarming of andere hulpmiddelen, stopte die gisting soms zelfs als er nog suiker voldoende over was voor een extra 2 à 3 graden alcohol. Men vulde de wijn toch maar af en wat bleek, bij het oplopen der temperatuur begon de gisting weer opnieuw, maar door het gebrek aan zuurstof, stopte die tweede gisting op fles al vlug. Hierdoor ontstaat deze licht mousserende wijn. Smaaktypering Deze mousserende witte wijn, die zijn tweede vergisting vervolgt op fles, is zeer fruitig van smaak, met hinten van perzik. Toepassing Zeer geschikt als een zacht aperitief, maar ook bij peer, perzik en ander wit fruit of gerechten zoals sorbets, panacotta of gebak op basis van die vruchten en nagerechten met witte chocolade, is de Blanc de Blancs van Lingot Martin zeer op zijn plaats. Doordat hij slechts 8% alcohol bevat, is hij zeer geschikt om tijdens een ontvangst in de loop van de ochtend te serveren. Serveert U hem zéér koel (maximaal 8°C). Druivensoorten Chardonnay. Directe import Heeren van Heusden Wijnkoopers

Probeer ook deze aanbevolen wijnen…

Lingot Martin Chardonnay

 12.95

Deze mousserende witte wijn, die zijn tweede vergisting vervolgt op fles, is zeer fruitig van smaak, met hinten van perzik.

Extra informatie

Gewicht 0.75 kg
Alcoholpercentage

Druivensoorten

Wijnsoort

,

Inhoud

Wijnregio

Land

Producent